• Podsumowanie tegorocznego Kiermaszu Świątecznego...

           Podczas ostatniej wywiadówki i przed kościołem św.Anny w Stryszawie odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, zorganizowany przez SU, na którym można było zakupić ozdoby i dekoracje świąteczne.
  Udało nam się zebrać  1188 zł. Pozyskane środki przeznaczymy na cele szkoły, o czym będziemy informować na bieżąco. Dziękujemy bardzo.

 • Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami

  Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami - Obrazek 1     Magiczny czas Bożego Narodzenia zagościł w oddziale zerowym naszej szkoły. W  miłej, świątecznej atmosferze rodzice naszych przedszkolaków odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. A to wszystko za sprawą warsztatów bożonarodzeniowych, które odbyły się 11 grudnia br.

     Dzieci przywitały swoich rodziców  oraz panią wicedyrektor świąteczną piosenką, a następnie wszyscy zgromadzeni zajęli się ozdabianiem pierniczków oraz przygotowywaniem ozdób na wspólnie przystrajaną choinkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach.

  M. Smolik, A. Spyrka

                                                  Galeria zdjęć...

   

 • „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA''- PODSUMOWANIE

 • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

    5 grudnia w naszej szkole gościliśmy górników J.Korczaka, R. Korczaka w galowych strojach.

  SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM - Obrazek 1
   

     Przedszkolaki  i uczniowie klas I III mieli okazję przyjrzeć się czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom. Górnicy zaprezentowali i omówili przeznaczenie różnych akcesoriów górniczych oraz przedstawili rodzaje węgla.  Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna. Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy. Opowiadali również o pracy w kopalni maszynach przy pomocy, których wydobywa się węgiel w oparciu o film ,,Kopalnia dzisiaj".  Spotkanie rozpoczęła legenda o skarbniku legendarnym duchu kopalni. W dalszej części górnicy zarosili na edukacyjny film pt."Skarby ziemi". Opowiadali i prezentowali widzom skarby ziemi tj. bursztyn, węgiel, sól. Pojawiły się również węglowe figury i skamieniałości roślin.
  Ciekawym akcentem spotkania z górnikiem był quiz zagadkowy z nagrodami. Dzieci chętnie brały udział zaskakując górników prawidłowymi odpowiedziami.

  Na zakończenie pan dyrektor oraz uczniowie złożyli górnikom życzenia i odznaczyli górniczymi orderami. Nie zabrakło podziękowań i pamiątkowych zdjęć oraz  cukierków od górników .
                                                                               

  Galeria zdjęć...

  E. Trzop, K. Barcik

   

   

 • Wieczór filmowy już za nami...

   Uczniowie klas 1-3 i 4- 8 spotkali się 23 listopada br.  ponownie w szkole, ale nie na zajęciach tylko na Andrzejkowym Wieczorze Filmowym, który trwał od 16:30 -19:30. Wieczór filmowy już za nami... - Obrazek 1

  Uczniowie w trzech kategoriach wiekowych oglądali między innymi film pt.,, Emotki" , ,, Balerina", ,, On to Ona" i ,,  Był sobie pies". Każda klasa wraz z opiekunem grupy zadbała o miłą atmosferę i oczywiście odpowiedni poczęstunek - było w czym wybieraćsmiley.  W przerwie między wyświetlanymi filmami młodsze klasy swoją  pozytywną energię mogły wykorzystać na sali gimnastycznej. Uśmiech na twarzy świadczył o tym, że wieczorem  w szkole można miło i wesoło spędzić czas smiley. Wychodząc uczniowie  pytali : A kiedy następny wieczór filmowy  ?

  Wieczór filmowy już za nami... - Obrazek 2          Wieczór filmowy już za nami... - Obrazek 3 Wieczór filmowy już za nami... - Obrazek 4Wieczór filmowy już za nami... - Obrazek 5

 • Sukces Agaty Chrząszcz !

         Uczennica klasy III b Agata Chrząszcz zdobyła I miejsce w X edycji na 100-lecie Niepodległej Polski Powiatowego Konkursu „Czytanie Poezji na Różne Sposoby”.

  Sukces Agaty Chrząszcz ! - Obrazek 1 Sukces Agaty Chrząszcz ! - Obrazek 2
  W tym roku uczestnicy śpiewali po polsku. Agata zaprezentowała utwór „Jest taki kraj” Jana Pietrzaka i „Krakowski spleen” zespołu Maanam. Była rewelacyjna! Gratulacje!

                                                                                                                    M. Kłapyta

  Sukces Agaty Chrząszcz ! - Obrazek 3

 • Zbieramy grosze...

          Szkolne Koło PCK ogłasza, że do końca grudnia prowadzona będzie w Naszej Szkole akcja "Góra Grosza".
  Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału.

   Zbieramy grosze... - Obrazek 1

 • Pożegnanie jesieni

        Uczniowie młodszych klas uroczyście pożegnali jesienną, ciepłą aurę.

                                                    Pożegnanie jesieni - Obrazek 1


             Sami przygotowali gałązki i kawałki drewna. Pod okiem wychowawców rozpalono kilka ognisk . Były kiełbaski i bułki, które dzieci same piekły. Była to wspaniała lekcja samodzielności a nabytego doświadczenia nie można zdobyć siedząc w ławce !!! Dzieci uczyły się jak zorganizować sobie pracę oraz zgodnie współpracować w grupie. Trzeba to powtórzyć- mówili – na wiosnę.
  Uczniowie i wychowawcy.

  Pożegnanie jesieni - Obrazek 2

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

        23 listopada przedszkolaki z grupy maluchy obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 1


        Dzieci prezentowały swoje misie i opowiadały o nich. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, bawiły się przy misiowych przebojach i oglądały misiową bajeczkę .
  Na zakończenie zabaw wszystkie przedszkolaki samodzielnie wykonały papierowego misia.
       Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.
              
                                                                                                                                                                 K. Barcik
      

   

   

 • Trzymaj formę :)

      Program Trzymaj Formę znany jest naszym uczniom od wielu lat. Dzieci wykazują się dużą pomysłowością i pracowitością przy jego realizacji. W różnych fazach projektu zaangażowanych jest do 200 uczniów, czyli cała szkoła.
      W realizację działań programu włączył się przede wszystkim sklepik szkolny poprzez sprzedaż artykułów o obniżonej kaloryczności, soków i wód mineralnych, wafli ryżowych czasem owoców i jogurtów.
      Obiady  regularnie doposażone były w owoce i soki, czasami w jogurty. Dużą popularnością wśród uczniów cieszą się realizowane przeż szkołę programy: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.
      Na świetlicy szkolnej realizowany jest program aktywnej przerwy w ramach projektu TRZYMAJ FORMĘ. Dzieci zachęcane są do ruchowych gier i zabaw takich jak: tenis stołowy, a w pogodne dni rozgrywane są krótkie mecze siatkówki lub piłki nożnej. Zrealizowane zostały tematy z zakresu zdrowego stylu życia i znaczenia ruchu i rekreacji w życiu codziennym.
      Na zajęciach artystycznych młodzież naszej szkoły poznaje różne rodzaje i techniki taneczne. Zapoznaje się z ich historią oraz uczy się ich wykonania.
      W naszej szkole działa Szkolny Klub Sportowy, który w znaczący sposób przyczynia się do promocji zdrowego stylu życia. Osiąga znaczące sukcesy. Prowadzi zajęcia z koszykówki, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz lekkiej atletyki. Szkoła bierze również udział w zawodach pływackich. W klasach 3 gimnazjum prowadzone są zajęcia nauki pływania w wymiarze 2 godzin tygodniowo. SKS organizuje również w naszej szkole Święto Sportu, oraz Memoriał  im. Z. Najdera. Prowadzony jest również program : „Lekkoatletka dla wszystkich ”
      Prace Szkolnego Koła PCK skupiały się przede wszystkim wokół profilaktyki antynikotynowej i AIDS. (udział w akcjach: Światowy Dzień Bez Papierosa, Światowy Dzień  AIDS, Światowy Dzień Zdrowia). Dzieci  przygotowały gazetki ścienne dotyczące wymienionych zagadnień.  Jego członkowie aktywnie włączyli się w organizację na terenie szkoły takich akcji jak: Góra Grosza, sprzedaż kalendarzyków, Orkiestra Świątecznej Pomocy, . PCK wspierało w ten sposób fundacje działające na rzecz zdrowia.
      Na lekcjach wychowawczych realizowane były tematy dotyczące np: higieny ciała i umysłu, AIDS, ekologii, jak radzić sobie ze stresem, bhp w czasie wycieczek, szkodliwości nikotyny, alkoholu, środków chemicznych, hałasu, zdrowego odżywiania,  przygotowania posiłków. .Profilaktyka uzależnień.
      Na lekcjach biologii w klasach II omawiane były zagadnienia dotyczące przyczyn i skutków uzależnień (alkoholizm, nikotynizm, narkomania i lekomania), chorób cywilizacyjnych i społecznych, prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. W klasach 4, 5 i 6 na lekcji przyrody omawiane były zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia, uzależnieniami, higieną osobistą oraz przeciwdziałaniem chorobom i asertywnym zachowaniem.
      Na lekcjach j. niemieckiego i angielskiego młodzież zapoznała się z odpowiednim słownictwem z zakresu zdrowej żywności.
      Podczas omawiania lektury „Krzyżacy” H. Sienkiewicza (j. polski) uczniowie zrealizowali temat: Co jedli i jak mieszkali nasi przodkowie? Zapoznali się z żywieniowymi przyzwyczajeniami ludzi średniowiecza. W trakcie omawiania utworu „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza opracowano temat „Uczta zaręczynowa- jadłospis i zastawa stołowa”.
      Uczniowie naszej szkoły chętnie wybierali się na piesze wycieczki i biwaki w zeszłym roku (2017/2018) np.
  -klasy III a,b,c-  wycieczka 3 dniowa do gór stołowych (Wrocław)
  -klasy IVab – wycieczka na Babią Górę
  -klasa VII, IVab i IIc , – biwak w Beskidzkim Raju
  - klasa IVab VI – biwak na Wsiórzu
  -Rajd Młodzieży na Leskowiec  
  -IIa udział w akcji „Sprzątanie lasu”
  -IIa wycieczka krajoznawcza do Ojcowskiego Parku Narodowego
  -VI, V i IVb wycieczka do Pienińskiego Parku Narodowego
  -IIIc,IIc wyjazd do kina i Parku Trampolin w Krakowie
      Uczniowie naszej szkoły mieli okazję również wysłuchać  prelekcji prowadzonej przez funkcjonariuszy policji (dzielnicowych) dotyczącej narkotyków, dopalaczy oraz o odpowiedzialności karnej nieletnich.
      We wrześniu i maju odbyły się w klasach III rozmowy indywidualne z gimnazjalistami prowadzone przez higienistkę szkolną . Dotyczyły przede wszystkim uzupełniania kart zdrowia oraz wad wzroku.
  Uczniowie szkoły podstawowej objęci byli akcją fluoryzacji. zębów. Na terenie szkoły (w sali nr 20) powstał również odpowiednio wyposażony  gabinet szkolnej higienistki.
      Biblioteka szkolna
  :) jak co roku organizowała kiermasze książek wśród, których były także pozycje dotyczące zdrowej żywności. Dużą popularnością cieszyły się  także wyjazdy na Targi Książek w Krakowie, na których uczniowie mogli spotkać się z autorami książek  o zdrowej żywności i zdrowym stylu życia.
       Z inicjatywy Rodziców na korytarzu szkolnym funkcjonuje automat z wodą pitną.
      W ramach zajęć technicznych uczniowie przygotowali pracownie, w której wykonali dekoracje oraz plakaty promujące zdrową żywność i zasady savoir-vivre przy stole. W marcu i czerwcu odbyła się  degustacja zdrowych przekąsek, które uczniowie przygotowali samodzielnie (Święto Wiosny -wiosenne dania,  Święto Sportu-dieta sportowca). W ramach projektu zorganizowali konkurs na najsmaczniejsze przekąski.

   

 • Zbiórka żywności

        Zbiórka żywności zorganizowana przez  Szkolne Koło PCK z okazji Światowego Dnia Ubogich 2018 r. została zakończona.
  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
                                                                         E. Spyrka

  Zbiórka żywności - Obrazek 1 Zbiórka żywności - Obrazek 2

 • Gminne obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Dyrekcja oraz delegacja nauczycieli i uczniów wraz z pocztem sztandarowym z naszej szkoły uczestniczyła w Lachowicach w gminnych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Gminne obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 1
  fot. Grzegorz Krawczyk

 • 100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!!

   Dzień 9 listopada w naszej  szkole rozpoczął się uroczystym  apelem  z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę.

                     100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 1                

  Na początku uczniowie obejrzeli animowana historię Polski, a następnie  klasy VIII  i III b pod opieką wychowawców mgr Marii Jończyk i mgr Małgorzaty Kłapyty zaprezentowały  patriotyczne przedstawienie ,,Pisk Białego Orła”. 

    100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 2

  Zwyciężczyni konkursu na wiersz patriotyczny   Emilia Urbaniec wyrecytowała  wiersz ,,Hymn Polaków na Obczyźnie”.
  Następnie uczniowie wysłuchali  koncertu pt. ,,Z pieśnią przez dzieje”. Wykonano m.in.  Bogurodzicę, Rotę zaśpiewały Emilia Skowron i Klaudia Głuszek, pod kierunkiem pani Justyny Pająk zespół instrumentalny zaprezentował Mazurka Dąbrowskiego , jak również  „Pierwszą Kadrową”  wykonała klasa Va a  klasa VI  „Marsz Polonia”. Na końcu  Agata Chrząszcz wykonała piosenkę ,,Taki kraj”. Każda z piosenek była poprzedzona komentarzem historycznym.

   100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 3

         Po zakończeniu koncertu uczennice  zostały odczytane   wyróżnione prace konkursowe na temat: ‘’Moja Niepodległa”.
  Każda klasa przygotowała plakat dotyczący najważniejszego wydarzenia z historii Polski: Chrzest Polski klasa Va, Zjazd w Gnieźnie klasa Vb, Koronacja Bolesława Chrobrego klasa VI, Bitwa pod Grunwaldem klasa VII, Hołd Pruski klasa VIII, Powstanie Kościuszkowskie klasa IIIa, Powstanie Styczniowe klasa IIIb, Odzyskanie Niepodległości klasa IIIc.

   100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 4 100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 5  

    Po części artystycznej uczniowie  wrócili do klas na czytanie literatury patriotycznej  przygotowane przez mgr Alicję Koczur.  Przedstawiciele Samorządu Szkolnego  złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicz na grobie partyzanta ze Stryszawy -  Franciszka Stryszawskiego.  

  100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 6

  O godzinie 11:11 uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, a następnie  klasy trzecie  pod kierunkiem  mgr  Izabeli Kubasiak  zatańczyły najpiękniejszy polski taniec – Poloneza.

  100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 7 100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość !!! - Obrazek 8 

  Cała szkoła została   odświętnie  udekorowana na 100-lecie Niepodległości. Dzień ten był wspaniałą lekcją patriotyzmu.            
                                                                                                                                                                                        M. Jończyk

  Galeria zdjęć ...

 • Rozbrzmiewał radośnie ,, Mazurek Dąbrowskiego"

  https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/45452566_309262613230200_6521849672233910272_n.png?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=bf14ed41a41b6bd22d717c4966f96cee&oe=5C7F2376Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest.
  Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc.
  Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map,
  Bo jest nasza, bo jest wolna,
  bo na imię Polska, Polska ma...

  Dnia 09. 11. 2018 r. o godz. 11:11 w murach naszej szkoły rozbrzmiewał radośnie „Mazurek Dąbrowskiego”. Oddziały przedszkolne oraz klasy I-III również dołączyły do prawie 4, 8 mln uczniów, biorących udział w akcji bicia rekordu Polski we wspólnym śpiewie hymnu narodowego. Śpiew ten był tylko wstępem do uroczystej Akademii z okazji Święta Niepodległości, podczas której uczniowie każdej grupy zaprezentowali patriotyczne wiersze oraz piosenki. Niezwykłej rangi spotkaniu dodał zatańczony przez uczniów Polonez oraz występ krakowiaków wraz z tradycyjnym lajkonikiem.

  A. Spyrka

  więcej:  photos.app.goo.gl/T4qbt7CYHZAZE1uDA       

   

   

 • Konkurs plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

      Celem konkursu było kształtowanie tożsamości i przynależności społecznej, pokazanie wyjątkowości naszego regionu, miejscowości, uczczenie 100 -rocznicy odzyskania niepodległości, aktywizowanie dzieci i rodziców we wspólną zabawę ze sztuką. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy pt. „Moja mała ojczyzna”.

                            Konkurs plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA”  - Obrazek 1 Konkurs plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA”  - Obrazek 2
                   Konkurs plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA”  - Obrazek 3 Konkurs plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA”  - Obrazek 4

  Wyniki konkursu:

  I miejsce Tomasz Bury

  II miejsce Trzop Katarzyna, Baca Anna

  III miejsce Trzop Emilia, Kłapyta Kamil, Kowaliczek Bartłomiej

  Wyróżnienia Świątek Marcin, Goryl Jan

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Prace konkursowe można podziwiać w górnym budynku ZSiSM (Stryszawa 496).

  A. Spyrka

 • W Lachowicach zagrali w siatkówkę i… wygrali !

           06.11.2018 r. w Lachowicach odbył się turniej Siatkówki "Dla Niepodległej"
  Zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt  z naszej szkoły zajęła I miejsce.
                                                                        Serdecznie gratulujemy !!!

  W Lachowicach zagrali w siatkówkę i… wygrali ! - Obrazek 1

 • Wycieczka klas 1-3...

  Wycieczka klas 1-3... - Obrazek 1

   Uczniowie klas od 1-3 Szkoły Podstawowej 7 listopada br.  byli na przedstawieniu pt.,, Baśnie Andersena" . Aktorzy Teatru ,, IN - ART" z Wrocławia w kameralnym wnętrzu MOK w Wadowicach, wcielili się w role bohaterów Baśni H.CH.Andersena. Uczniowie mieli okazję obserwować emocje przedstawionych postaci. Aktorzy swoim dynamizmem, kreatywnością strojów, szalonym tańcem i  melodyjnymi piosenkami porwali młodszych widzów  w baśniową krainę... więcej

  A .P.

 • WYNKI DYKTANDA

  Wyniki Dyktanda Gimnazjalnego

  1. Natalia Pituła - kl. III b

  2. Klaudia Głuszek - kl. III b

      Emilia Skowron - kl. III b

  3. Aleksanda Mazur - kl. III b

  Natalia Pituła będzie reprezentowała uczniów gimnazjum na etapie powiatowym w LO w Suchej Beskidzkiej 14 listopada 2018
                                                              Gratulacje !!!

  Wyniki Dyktanda dla Szkoły Podstawowej

  1. Karolina Wala - kl.VII

  2. Oliwia Barzycka - kl. IV

  3. Natalia Perek - kl. IV

  Karolina Wala będzie reprezentowała uczniów szkoly podstawowej na etapie powiatowym w LO w Sucej Beskidzkiej 14 listoada 2018r.  - Gratulacje !!!

 • Nasi na Targach Książki

          Zaczytani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 26.10.2018 r. w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

  Nasi na Targach Książki - Obrazek 1
  Po spotkaniu z Tomaszem Sikorą - MISTRZEM FOTOGRAFII - synem rzeźbiarza ze Stryszawy Stanisława Sikory.

  Nasi na Targach Książki - Obrazek 2
  Z Wojciechem Cejrowskim 
   

           Pragniemy serdecznie podziękować opiekunowi Spółdzielni Uczniowskiej "Gwiazdka" pani mgr Wioletcie Spyrce za sfinansowanie zakupu tych oto wspaniałych książek, które wzbogacą naszą bibliotekę.

  Nasi na Targach Książki - Obrazek 3
  Dziękujemy :)

   

 • Europejski Tydzień Kodowania

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 1

  Europejski Tydzień Kodowania  

  Code Week  2018.

  Kolejny raz  w przedostatni tydzień października  aktywnie włączamy się w Europejski Code Week. Cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Dzięki niemu  uczniowie zdobywają umiejętności komputacyjne programowania, współdziałania w zespole, kreatywnego rozwoju osobowości, rozszerzając wachlarz umiejętności informatycznych.   Wspólnie z nauczycielami edukatorami E. Trzop i E. Gielas zorganizowano eventsy:  

  • kodowanie na dywanie,
  • robotykę z mbotem,
  • kodowanie w języku Scratch i Baltie,
  • kodowanie ze stroną code.org,
  • przygoda z  Coody Rooby,
  • nowe wcielenie Voliego - konkurs plastyczny kl I-III.

   Uczniowie na spotkaniach bawili się programowaniem grając, sterując, wykorzystując technologię bluetooth, tworzyli program kodując za pomocą znaków, potem bloków. Wydarzenia w postaci eventsów zostały zgłoszone przez pasjonatów  na platformie   www.codeweek.eu/events. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy nadzieję, że pobijemy zeszłoroczny rekord  spośród innych europejskich państw.

  CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

   

                                                                      E.Trzop , E. Gielas

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 2

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 3

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 4

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 5

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 6

   

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 7

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 8

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 9

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 10

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 11

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 12

  Europejski Tydzień Kodowania - Obrazek 13

strona: