Nawigacja

 • Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

  Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

  Zwycięstwo w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

  Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie rozwiązywali indywidualnie test obejmujący pytania ogólne z zakresu biologii i geografii oraz pytania dotyczące Parku Krajobrazowego Beskidu Małego.

  Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” - Obrazek 1

  Drużyna w składzie: Karolina Hutniczak, Joanna Sałaciak, Bartłomiej Łaciak oraz Artur Zawora wygrała etap rejonowy (parkowy) konkursu. 5 maja 2017 roku zmierzą się z 10 drużynami w etapie wojewódzkim reprezentując Park Krajobrazowy Beskidu Małego.

 • ,,Misja Specjalna”

  02.02.2017

  27 stycznia 2017r w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie odbył się spektakl teatralny o charakterze profilaktycznym przygotowany przez uczniów kl. Ia pod opieką wychowawcy mgr Grażyny Kępa oraz pedagoga szkolnego mgr Katarzyny Zadora. To już po raz drugi gimnazjaliści zaprezentowali przedstawienie, które miało na celu rozpropagowanie ważnego problemu wśród młodzieży szkolnej. W zeszłym roku tematem były skutki picia alkoholu oraz kształtowanie umiejętności asertywnego odmawiania używek. Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych prowadzona jest w Polskich szkołach od wielu lat.

  ,,Misja Specjalna” - Obrazek 1

  Tegoroczne przedstawienie miało na celu uświadomić młodzież, że używanie narkotyków, picie alkoholu, palenie papierosów oraz nadużywanie Internetu może prowadzić do groźnych uzależnień. Substancje psychoaktywne wpływają źle na zdrowie każdego człowieka.

  Przyczyny sięgania po używki przez młodzież są różne i mogą być w dużej mierze związane z wiekiem. Okres dojrzewania jest trudnym czasem, momentem buntów i lekceważenia wszystkiego przed czym ostrzegali rodzice. Sięganie po alkohol lub inne środki odurzające mogą być próbą ucieczki, a także młodzieńczą chęcią doznania nowych wrażeń, szukaniem własnego ja.

  Ponadto pokusa spróbowania tak łatwo dostępnych, aczkolwiek zakazanych substancji, jest bardzo duża, a chęć bycia dorosłym, imponowania popycha w stronę używania substancji psychoaktywnych. Uczniowie przygotowali scenki rodzajowe mające na celu uświadomienie widzom zagrożenia płynącego z korzystania używek oraz nadużywania Internetu. Młodzi ludzie mogli lepiej poznać skutki oraz przyczyny sięgania po używki. Na spektakl przybyli również uczniowie z sąsiednich szkół.

  Aktorzy:​

  • Alkohol – Dominika Miklusiak
  • Nikotyna – Klaudia Gryga
  • Narkomania – Katarzyna Wątroba
  • Internet – Julia Starosta
  • Onufry – Angelika Gołuszka
  • Goliat – Aleksandra Korczak
  • Chłopiec – Patryk Kwak
  • Lucyfer – Zuzanna Bercal
  • Św. Piotr – Nikola Panek
  • Trzy Diablice – Weronika Habowska, Emilia Sikora, Martyna Gołuszka
  • Piosenkarki – Paulina Stawarz, Anna Pietrusa i Patrycja Kleszcz
  • Dekoratorzy i pomocnicy – Szymon Kowalówka, Leon Bojda, Kacper Kubasiak, Kinga Wojdyła, Olga Kłapyta
  ,,Misja Specjalna” - Obrazek 2

   

   

 • Gminny etap konkursu ,,Leonardo 2017"

  10.04.2017

  28 lutego 2017 roku odbył się gminny etap konkursu ,,Leonardo 2017”, w którym brało udział 30 uczniów  z trzech gimnazjów Gminy Stryszawa.

  Gminny etap konkursu ,,Leonardo 2017" - Obrazek 1

  Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów. W finale gminnym II miejsce  zajęła Aleksandra Wojtyłko, III miejsce przypadło ex aequo  Annie Crząszcz i Błażejowi Kwaśny, natomiast IV miejsce zajął Bartłomiej Łaciak.

  Gminny etap konkursu ,,Leonardo 2017" - Obrazek 2

  Ci uczniowie reprezentowali naszą Gminę w Finale Głównym w Makowie Podhalańskim, który odbył się 21 marca 2017 roku.

  Gminny etap konkursu ,,Leonardo 2017" - Obrazek 3

  Aleksandra Wojtyłko i Bartłomiej Łaciak znaleźli się w gronie 11 uczniów (9 z Polski i 2 ze Słowacji) zakwalifikowanych do części ustnej, w której III miejsce zajął Bartłomiej Łaciak, a V Aleksandra Wojtyłko.

  Gminny etap konkursu ,,Leonardo 2017" - Obrazek 4

  Serdecznie gratulujemy!

 • Dzień otwarty w Gimnazjum

  Dnia 28 lutego od godz. 15 - 16 odbędzie się spotkanie z Rodzicami.
  Dyrekcja szczególnie prosi o przybycie Rodziców klas III w związku
  z zapozaniem ich z procedurami dotyczącymi egzaminu gimnazjalnego.
  Spotkanie z p. Dyrektor w tej sprawie odbędzie się w świetlicy szkolnej o godz. 15:30.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Szkolna Wigilia i Jasełka

  22.12.2016

  W dniu 22 grudnia 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Wigilię i Jasełka. Dzień rozpoczął się Wigilią w klasach, podczas której podzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie kolędowaliśmy. Następnie obejrzeliśmy "Jasełka" przygotowane przez uczniów klasy Ic wraz z wychowawcą i p. Agatą Kłapytą.

  Szkolna Wigilia i Jasełka - Obrazek 1

  W dalszej części dnia odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na najlepsze wykonanie utworu świątecznego. Zwycięzcą został Kacper Bury z klasy IIb. II miejsce zajął zespół Gallos&Devotos w składzie: Emilia Lach, Martyna Pniaczek, Daria Wala, Maciej Kawa, Szymon Kotlarski i Bartłomiej Bury. III miejsce zajął Jakub Szymula z klasy IIIc. Na koniec odbyło się wspólne kolędowanie.

 • Rocznica Odzyskania Niepodległości

  10 listopada 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji klasa II A przygotowała patriotyczne przedstawienie nawiązujące do wydarzeń z 11 listopada 1918 roku.

  Rocznica Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

 • Zabierz mnie do teatru!!!

  Zabierz mnie do teatru!!!
  10.11.2016

  Młodzież z naszego gimnazjum bierze udział w projekcie „Zabierz mnie do teatru!”. Co dwa miesiące organizowane są przez nauczycieli (mgr Izabela Kubasiak, mgr Edyta Spyrka i mgr Małgorzata Kłapyta) wyjazdy do teatru dla chętnych uczniów z różnych klas.

  We wrześniu byliśmy w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie na zabawnej komedii kryminalnej „Arszenik i stare koronki”, w której główne role grały urocze panie: Anna Polony i Urszula Popiel.  Wtedy wystarczył 25-osobowy bus.

  W listopadzie pojechaliśmy już 50-cio osobowym autobusem do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical zatytułowany „Jesus Christ Superstar”, podczas którego można było usłyszeć takich muzyków jak Janusz Radek czy Maciej Balcar.

  W styczniu planujemy obejrzeć spektakl komediowy  „Szalone nożyczki” z zakończeniem wybranym przez publiczność w Teatrze Bagatela w Krakowie. Zapisy już trwają. Zapraszamy!!!

  Zabierz mnie do teatru!!! - Obrazek 1

 • Powiatowy Maraton Matematyczny

  05.11.2016

  5 listopada 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej czteroosobowa drużyna w składzie:
  Krystyna Miklusiak, Weronika Kłapyta, Aleksandra Wojtyłko oraz Bartłomiej Łaciak wzięła udział w "Powiatowym Maratonie Matematycznym", zajmując II miejsce.

  Zmagali się z ośmioma drużynami z całego powiatu, rozwiązując w trzech etapach wiele trudnych zadań zarówno z geometrii jak i algebry.   Wyprzedziła ich drużyna z Makowa Podhalańskiego.

  Powiatowy Maraton Matematyczny - Obrazek 1

  Powiatowy Maraton Matematyczny - Obrazek 2

  Powiatowy Maraton Matematyczny - Obrazek 3

  Powiatowy Maraton Matematyczny - Obrazek 4

 • „Władysław Front – malarz ze Stryszawy”

  Film nakręcony przez gimnazjalistów:

  „Władysław Front – malarz ze Stryszawy”

  21 uczniów Gimnazjum nr 1 w Stryszawie  i 3 uczniów SP 2 w Stryszawie wzięło udział w projekcie realizowanym dzięki Małopolskiemu Instytutowi Kultury. Projekt „Synapsy” zakładał współpracę nauczyciela (Małgorzata Kłapyta – polonistka w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie) i animatora kultury (Piotr Pochopień z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie) z młodzieżą.  Projekt trwał od 1 września do 31 października 2016 roku.

  „Władysław Front – malarz ze Stryszawy” - Obrazek 1

  Młodzi ludzie poznawali sylwetki ciekawych osób ze Stryszawy, by wybrać jedną z nich i nakręcić o niej własny film. Wybrano Władysława Fronta – malarza, zduna i budowniczego schroniska na Markowych Szczawinach, który urodził się w Zawoi, ale poślubił Annę Siwiec ze Stryszawy - Siwcówki, gdzie wybudował dom, malował i spędził całe swoje życie.

  „Władysław Front – malarz ze Stryszawy” - Obrazek 2

  Młodzież uczestniczyła wielu warsztatach: scenopisarskich, krawieckich, filmowych. Sama napisała scenariusz, przygotowała kostiumy, wybrała aktorów do zaplanowanych ról a następnie nagrywała  sceny i montowała je w film dodając muzykę jednego z gimnazjalistów – Szymona Kotlarskiego. Powstał 31-minutowy film fabularny o znanym malarzu stryszawskim. Został zaprezentowany całej społeczności Stryszawy w remizie OSP 30 października 2016 r. oraz wszystkim nauczycielom i uczniom Gimnazjum nr 1 w Stryszawie 4 listopada 2016 r.

  „Władysław Front – malarz ze Stryszawy” - Obrazek 3

  Dodatkowo została wydana ulotka o Władysławie Froncie oraz przygotowane instalacje artystyczne inspirowane twórczością malarza np. balony napełnione helem, do których przywiązane były małe reprodukcje jego obrazów, sztaluga z miniaturami obrazów, cytaty malarza połączone z obrazami czy tekturowy komputer z wygaszaczem – obrazem Fronta. Nie brakowało też czerwonego dywanu i ścianki ze sponsorami i partnerami projektu.

  „Władysław Front – malarz ze Stryszawy” - Obrazek 4

  Oto uczestnicy projektu i ich działania:

  „Władysław Front – malarz ze Stryszawy” - Obrazek 5

  • Jakub Kubasiak – Władysław Front, scenariusz, ulotka, montaż
  • Aleksandra Giertuga – żona Anna, kostiumy
  • Patrycja Pochopień – córka Teresa, scenariusz, ulotka, instalacja artystyczna
  • Paulina Kłapyta – córka Joanna, kostiumy, ulotka
  • Kornelia Gruca – córka Bronisława, scenariusz
  • Dominika Włosiak – córka Zofia, ulotka, filmowanie, instalacja artystyczna
  • Jakub Szymula – syn Jacek Krzysztof
  • Jan Sałaciak – Prymas Wyszyński, scenariusz, instalacja artystyczna
  • Bartłomiej Łaciak – letnik, scenariusz, ulotka, filmowanie, montaż
  • Magdalena Kudzia – letniczka, kostiumy
  • Paulina Skowron – dziewczynka z borówkami
  • Bartłomiej Hoły – oficer niemiecki
  • Justyna Popielarczyk – kupiec obrazów, scenariusz
  • Michał Koczur – kupiec i fotograf
  • Justyna Surówka – nauczycielka, scenariusz, ulotka, instalacja artystyczna
  • Szymon Kotlarski – gajowy, filmowanie, montaż, autor muzyki
  • Joanna Sałaciak – uczennica, scenariusz, ulotka, filmowanie, instalacja artystyczna
  • Anna Chrząszcz – uczennica, kostiumy
  • Julia Kłapyta – uczennica
  • Błażej Kwaśny – uczeń
  • Kamil Kubasiak – uczeń
  • Kinga Pochopień – dziecko
  • Piotr Koczur – dziecko
  • Nicola Ponikiewska - kostiumy

  Relacja w prasie: "Wielki film zdolnej młodzieży"

  Film dostępny jest na stronie:      https://www.youtube.com/watch?v=0BLnxxBMGu0

  Miłego oglądania!!!

  „Władysław Front – malarz ze Stryszawy” - Obrazek 6

 • Małopolska Noc Naukowców

  30.09.2016

  Uczniowie naszej szkoły 30 września 2016r wzięli udział w „Małopolskiej Nocy Naukowców” w Krakowie.

  Małopolska Noc Naukowców - Obrazek 1

  Uczestniczyli w zajęciach, wykładach,  warsztatach, pokazach laboratoryjnych na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Rolniczej, Akademii Górniczo-Hutniczej z przedmiotów: biologia, geografia, matematyka, fizyka, chemia. Jedna grupa ok. 50 uczniów obserwowała doświadczenia fizyczne oraz poznawała tajniki wyższej matematyki na UNIWERSYTECIE Jagiellońskim. Druga, mniej liczna grupa, podzielona na mniejsze zespoły odwiedziła trzy inne  instytuty. Na przykład w Akademii Rolniczej uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach: „Czy częste mycie skraca życie? Czy plastik jest fantastic?" oraz „Mowa zwierząt". Następnie zwiedzali wystawy dotyczące tematyki biologicznej oraz brali udział w pokazach laboratoryjnych. Była to prawdziwa noc nauki i wiedzy, pełna wrażeń zarówno dla uczniów jak i nauczycieli opiekunów.

  Małopolska Noc Naukowców - Obrazek 2

  Małopolska Noc Naukowców - Obrazek 3

  Małopolska Noc Naukowców - Obrazek 4

  Chcieliśmy gorąco podziękować wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym wyjazd ten był możliwy.

  Małopolska Noc Naukowców - Obrazek 5

   

 • Nowy Rok Szkolny

  Nowy Rok Szkolny
  29.08.2016

   

   

   

   

   

   


   

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/17 rozpocznie się
  1 września 2016 Mszą Świętą o godz. 8:30, po czym wszyscy spotykają się w auli szkolnej.

  Dowozy:

  Stryszawa Steczki (Zarąbki, Łuszczyzna) - 7:00
  Stryszawa Roztoki - 8:10
  Stryszawa Stachówka - 7:30
  Stryszawa SP2 (przy szkole) - 7:50
  Stryszawa Hucisko - 7:15

 • VII Lekkoatletyczny Memoriałowy Miting im. Zdzisława Najdera

  VII Lekkoatletyczny Memoriałowy Miting im. Zdzisława Najdera

  Tradycyjnie na obiektach k. Gimnazjum nr 1 w Stryszawie odbędzie się Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera. Będzie to już jego siódma edycja.Tegoroczne zawody, ostatnie w szkolnym kalendarzu w rywalizacji LA dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, zostaną przeprowadzone w czwartek 16. czerwca. Początek o godz. 9.
  Uczniowie z gimnazjów i szkół średnich będą rywalizować w konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i pchnięcie kulą.
  Organizatorami zawodów są: Gimnazjum nr 1 w Stryszawie, klub UKS Bieganie.pl Stryszawa i wójt gminy Stryszawa.
  Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej jest współorganizatorem imprezy i ufundowało nagrody rzeczowe dla najlepszych sportowców w konkurencjach.

  Fotografie z mitingu

 • PIKNIK RODZINNY w Gimnazjum

  PIKNIK RODZINNY w Gimnazjum

  V PIKNIK RODZINNY

  W dniu 12 czerwca bieżącego roku w naszym gimnazjum odbył się V Piknik Rodzinny. O 14.00 Pani Dyrektor dokonała uroczystego otwarcia, dziękującym sponsorom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowani tej imprezy.

  Pierwszym punktem programu był „Festiwal Talentów”, który poprowadzili konferansjerzy z klasy IIc: Jakub Kubasiak oraz Bartłomiej Łaciak bawiąc publikę swoim wyrafinowanym dowcipem. Na scenie mieliśmy okazję zobaczyć następujących wykonawców:

  • Martyna Pniaczek i Daria Tomala –flet poprzeczny, przy akompaniamencie Emilii Lach w utworze „Mam tę moc”
  • Anna Palecznaw piosence Anny German „Uśmiechnij się”
  • Karolina Hoły i Cecylia Durmała – piosenka Sylwii Grzeszczak: „Tamta dziewczyna”
  • Magdalena Kudzia – „O mnie się nie martw”
  • Szymon Pochopień jako wirtuoz gitarowy w utworze „Piraci z Karaibów”
  • Raperzy Bartosz Biegun i Piotr Zajda w autorskiej piosence „Nic dodać, nic ująć”
  • Justyna Popielarczyk w piosence Jasmine Thompson „Adore”
  • Karolina Bury w niemieckiej piosence „Wӓrme mich”
  • Jakub Szymula w utworze instrumentalnym Piotra Rubika – akordeon

  Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie i zasługują na uznanie.
  Brawo Gimnazjaliści!!!

  Dalszy plan imprezy przedstawiał się w sposób następujący:

  15.10 – boisko sportowe:

  • zabawy ruchowe dla dzieci prowadzone przez uczennice klasy IIIB pod kierownictwem Pani Izabeli Kubasiak (wyśmienita zabawa dla maluchów!)
  • rodzinne rozgrywki sportowe o Puchar Dyrektora Gimnazjum, którego zwycięzcami zostali: Michał Stachoń i Arkadiusz Mikołajek z klasy IIIc
  • darmowy dmuchany zamek dla dzieci

  14 .00 –17.00 –sala gimnastyczna:

  • loteria fantowa „Koło Fortuny”pod kierownictwem Pań Iwony Kłapyta i Wioletty Spyrki – zainteresowanie gości loterią jak zwykle przeszło nasze najśmielsze oczekiwania (sprzedano ponad 500 losów!),
  • szkolna kawiarenka serwowała kawę, herbatę, soczki oraz domowe wypieki w niezwykle klimatycznej atmosferze, którą zawdzięczamy muzyce na „żywo” w wykonaniu Tomasza Kotlarskiego – akordeon, Emilii Lach i Szymona Kotlarskiego – keyboard, oraz Bartka Burego - perkusja,
  •  stoisko z watą cukrową, którą „czarował” dla nas Arkadiusz Wróbel z klasy Ia
  • wystawa prac naszych absolwentek: fotografie Katarzyny Hadki oraz obrazy Sabiny Pietrusa

  14 – 17.00 –klasopracownie (na parterze) pokazały zwiedzającym swoje nowe oblicze:

  • „Matematyka wokół nas” – tutaj dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości,
  • „Fizyka i chemia na żywo” – pokaz doświadczeń zgromadził bardzo dużą publikę, a „wybuchy” zrobiły ogromne wrażenie,
  • „Owady są wśród nas” – na zwiedzających czekały m.in. żywe okazy, które można było zobaczyć pod lupą
  • „Żyj smacznie i zdrowo” – ta klasopracownia kusiła zdrowymi smakołykami i przekonywała, że „zdrowo” to znaczy smacznie i niekoniecznie drogo,

  Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i jeszcze raz dziękujemy tym, którzy pomogli zorganizować to święto szkoły smiley Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup pomocy naukowych.

  Do zobaczenia za rok!!!

  PIKNIK RODZINNY w Gimnazjum - Obrazek 1

 • XX Święto Zabawki 2016

  04.06.2016

  Motywem przewodnim jubileuszowego XX Święta Zabawki były koniki. Tym razem scenariusz występu kabaretowego ułożyli uczniowie: Bartłomiej Łaciak i Jakub Kubasiak. Pod opieką mgr Izabeli Kubasiak zorganizowali casting do ról i przeprowadzali próby. Występ okazał się bardzo interesujący. Zdobyli III miejsce oraz Nagrodę Specjalną Bractwa Zbójników – wyjazd na warsztaty zbójnickie do Marcówce. Gratulacje dla autorów scenariusza i wszystkich uzdolnionych aktorów!

  XX Święto Zabawki 2016 - Obrazek 1

 • Przedszkolaki w Gimnazjum w Stryszawie :-)

  03.06.2016

  Koło Teatralne działające w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie pod opieką mgr Małgorzaty Kłapyty zaprosiło przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej z najbliższej okolicy na bajkę pt.: „Śpiąca królewna”. Kolorowe stroje, taniec, muzyka i gra aktorska gimnazjalistów była prezentem z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki były wdzięcznymi widzami. Reagowały spontanicznie, zadawały pytania i chętnie nawiązywały kontakty z gimnazjalistami.

  Przedszkolaki w Gimnazjum w Stryszawie :-) - Obrazek 1

 • Dzień Dziecka w Gimnazjum

  Dzień Dziecka w Gimnazjum
  01.06.2016

  W Dniu Dziecka nasze gimnazjum odwiedziła uczennica Liceum w Bielska – Klara Habowska z mini recitalem ulubionych piosenek. Następnie mgr Natalia Winiarska przedstawiła filmik zrealizowany przez Jakuba Targosza podsumowujący akcję „Żyj smacznie i zdrowo”. Na koniec niespodzianka. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek!

  Dzień Dziecka w Gimnazjum - Obrazek 1

   

   

   

  Dzień Dziecka w Gimnazjum - Obrazek 2

   

   

  Dzień Dziecka w Gimnazjum - Obrazek 3

  Dzień Dziecka w Gimnazjum - Obrazek 4

  Dzień Dziecka w Gimnazjum - Obrazek 5

 • Spotkanie z Biskupem

  Spotkanie z Biskupem

  Tym razem nasze gimnazjum odwiedził Biskup Grzegorz Ryś. Spotkał się z młodzieżą w odnowionej sali gimnastycznej, a następnie z nauczycielami.

  Fotografie z wizyty

 • Gminny Konkurs "Leonardo"

  20 maja 2016 roku odbył się Gminny Konkurs ,,Leonardo”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z naszej gminy .I miejsce zajął Szczepan Spyrka ,II miejsce ex aeguo Maciej Majcherczyk i Damian Strojny , IV miejsce  Kinga Kawa. Uczniowie ci reprezentowali naszą gminę na XX konkursie ,,Leonardo”, który odbył się  w Zakrzowie 3 czerwca 2016 roku . Laureatem tego konkursu został uczeń naszej szkoły Maciej Majcherczyk .Gratulujemy!

  Fotografie

 • IV Gminny Dzień Patriotyzmu

   12 maja 2016 roku odbył się IV Gminny  Dzień Patriotyzmu. Tematem tegorocznego Dnia Patriotyzmu było  kształtowanie granic Polski po I wojnie światowej. Gimnazjaliści przygotowali przegląd pieśni  z czasów powstań śląskich i wojny polsko-bolszewickiej, galerię działaczy politycznych tego okresu oraz przedstawienie patriotyczne. W II części odbył się konkurs wiedzy  historycznej . Nasze gimnazjum reprezentowała Karolina Zembol, Kinga Kawa , Karolina Malaga, Szczepan Spyrka. II miejsce w IV Dniu Patriotyzmu zajął Szczepan Spyrka. Gratulujemy!

  IV Gminny Dzień Patriotyzmu - Obrazek 1