Nawigacja

 • XX Święto Zabawki 2016

  04.06.2016

  Motywem przewodnim jubileuszowego XX Święta Zabawki były koniki. Tym razem scenariusz występu kabaretowego ułożyli uczniowie: Bartłomiej Łaciak i Jakub Kubasiak. Pod opieką mgr Izabeli Kubasiak zorganizowali casting do ról i przeprowadzali próby. Występ okazał się bardzo interesujący. Zdobyli III miejsce oraz Nagrodę Specjalną Bractwa Zbójników – wyjazd na warsztaty zbójnickie do Marcówce. Gratulacje dla autorów scenariusza i wszystkich uzdolnionych aktorów!

 • Przedszkolaki w Gimnazjum w Stryszawie :-)

  03.06.2016

  Koło Teatralne działające w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie pod opieką mgr Małgorzaty Kłapyty zaprosiło przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej z najbliższej okolicy na bajkę pt.: „Śpiąca królewna”. Kolorowe stroje, taniec, muzyka i gra aktorska gimnazjalistów była prezentem z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki były wdzięcznymi widzami. Reagowały spontanicznie, zadawały pytania i chętnie nawiązywały kontakty z gimnazjalistami.

 • Dzień Dziecka w Gimnazjum

  01.06.2016

  W Dniu Dziecka nasze gimnazjum odwiedziła uczennica Liceum w Bielska – Klara Habowska z mini recitalem ulubionych piosenek. Następnie mgr Natalia Winiarska przedstawiła filmik zrealizowany przez Jakuba Targosza podsumowujący akcję „Żyj smacznie i zdrowo”. Na koniec niespodzianka. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek!

   

   

   

   

   

 • Spotkanie z Biskupem

  Spotkanie z Biskupem

  Tym razem nasze gimnazjum odwiedził Biskup Grzegorz Ryś. Spotkał się z młodzieżą w odnowionej sali gimnastycznej, a następnie z nauczycielami.

  Fotografie z wizyty

 • Gminny Konkurs "Leonardo"

  20 maja 2016 roku odbył się Gminny Konkurs ,,Leonardo”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z naszej gminy .I miejsce zajął Szczepan Spyrka ,II miejsce ex aeguo Maciej Majcherczyk i Damian Strojny , IV miejsce  Kinga Kawa. Uczniowie ci reprezentowali naszą gminę na XX konkursie ,,Leonardo”, który odbył się  w Zakrzowie 3 czerwca 2016 roku . Laureatem tego konkursu został uczeń naszej szkoły Maciej Majcherczyk .Gratulujemy!

  Fotografie

 • IV Gminny Dzień Patriotyzmu

   12 maja 2016 roku odbył się IV Gminny  Dzień Patriotyzmu. Tematem tegorocznego Dnia Patriotyzmu było  kształtowanie granic Polski po I wojnie światowej. Gimnazjaliści przygotowali przegląd pieśni  z czasów powstań śląskich i wojny polsko-bolszewickiej, galerię działaczy politycznych tego okresu oraz przedstawienie patriotyczne. W II części odbył się konkurs wiedzy  historycznej . Nasze gimnazjum reprezentowała Karolina Zembol, Kinga Kawa , Karolina Malaga, Szczepan Spyrka. II miejsce w IV Dniu Patriotyzmu zajął Szczepan Spyrka. Gratulujemy!

 • Konstytucja 3 Maja

  W tym roku obchodziliśmy 225 rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy II a przygotowali apel upamiętniający to wydarzenie. Wcielili się w rolę ówczesnych polityków i władców. Apel zakończył Polonez w  ich wykonaniu .

   

  Fotografie z przedstawienia

 • Happening "Czytam, bo lubię"

  Happening „Czytam, bo lubię” w Gimnazjum w Stryszawie

   Pod egidą szkolnej biblioteki  czytający uczniowie wyszli na korytarze i boisko szkolne ze swoimi ulubionymi książkami. Czytali głośno ku zdziwieniu innych najciekawsze fragmenty ulubionych utworów. Okazało się, że z czytelnictwem u młodzieży nie jest tak źle. Wielu młodych ludzi dużo czyta. Największym zainteresowaniem cieszyła się  literatura Fantazy, powieści młodzieżowe i biografie słynnych sportowców.

  >>>  Relacja fotograficzna.  <<<

 • " Ocalić od zapomnienia"

  W piątek 29 kwietnia odbył się konkurs historyczny ,,Ocalić od zapomnienia – Dziedzictwo kulturowe w regionie- Sucha Beskidzka i okolice”. W konkursie wzięło udział 44 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. II miejsce zajęła Anna Kosman z IIIc , a III miejsce Weronika Kłapyta z klasy II b. Gratulujemy!

  Foto z konkursu

 • IV Festiwal Gier Logicznych w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

  IV Festiwal Gier Logicznych w Gimnazjum nr 1  w Stryszawie

  22 marca to wprawdzie drugi dzień wiosny, ale właśnie dziś nie było żadnych typowych lekcji w Gimnazjum w Stryszawie. Matematyczki po raz czwarty przygotowały dzień pełen wrażeń. Najpierw uczniowie w dwuosobowych drużynach rozpoczęli rywalizację w grach logicznych: Abalone, Pędzące jeże, Cztery w rzędzie oraz w  układankach logicznych: Happy Cube, Tantrix, The Crazy Game, Trójkąt Bermudzki.

   Następnie uczestniczyli w pokazie ciekłego azotu zaprezentowanym przez p. Bogdana Martyniaka z Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej. Wrażeń było co niemiara. Nie codziennie można dotknąć ciekłego azotu i zobaczyć na żywo interesujące doświadczenia.

   Potem odbyła się degustacja zdrowej żywności przygotowana przez uczniów gimnazjum pod opieką p. Natalii Winiarskiej- Boike w ramach projektu Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”. Oj było bardzo smacznie!

  Na koniec: Sudoku, labirynt i rzut samolotem. Dzień zdecydowanie należał do udanych.

 • Teatrem w używki

  Profilaktyka antynarkotykowa i antyalkoholowa w gimnazjum.

  Jak powszechnie wiadomo, środowisko młodzieży w wieku gimnazjalnym jest szczególnie narażone na zagrożenia wiążące się z nałogami takimi jak alkohol, narkotyki oraz papierosy. Uczniowie z gimnazjum w Stryszawie wyszli naprzeciw temu i przygotowali przedstawienie zatytułowane "Przemoc, alkohol i narkotyki", które za cel obrało promowanie życia bez nałogów. Przedstawienie przygotowała klasa III c pod opieką wychowawcy p. Grażyny Kępy i pedagoga p. Katarzyny Zadory.

  W czasie przedstawienia, uczniowie na sytuacjach z życia wziętych przedstawili błędy, które sprowadzają przeciętnego ucznia na drogę narkotyków, alkoholu oraz papierosów.

   Zawsze takie przedstawienia, które mogą do młodzieży dotrzeć są bardzo istotne. Przede wszystkim były tutaj pokazane historie prawdziwe. Na nich najlepiej osoby młode mogą zrozumieć, że jednak to zagrożenie jest. To nie jest tak, że się idzie na imprezę
  i można się fajnie bawić, bo tak samo fajnie bawić się można zarówno bez alkoholu, jak i narkotyków.

  Na program profilaktyczny przygotowany przez gimnazjalistów zaproszona została również młodzież z Gimnazjum z Krzeszowa i Lachowic, Wójt Gminy Stryszawa p. Rafał Lasek, pełnomocnik Wójta ds.rozwiązywania problemów alkoholowych p. Zuzanna Stachowska, przewodnicząca zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w gminie Stryszawa p. Krystyna Kisielewska, a także st.asp. p. Anna Gąsiorek - Rezler, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji.

  Zdjęcia z przedstawienia

 • Mundurki w Gimnazjum

  10.04.2016

  Rada Rodziców zwraca się do rodziców z zapytaniem
  o stanowisko w sprawie noszenia mundurków
  przez uczniów Gimnazjum.
  Prosimy o dostarczenie do sekretariatu szkoły wypełnionych
  i potwierdzonych własnoręcznym podpisem ankiet
  do 13 kwietnia br.

 • Buriaci w Stryszawie

  23 października 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

  Wystąpił zespół Zergemel z Ułan-Ude w Buriacji. Koncert prowadziła pani Maria Iwanowa, Prezes Narodowo-Kulturalnej Autonomii Polaków w Ułan-Ude. Pani Maria Iwanowa opowiadała uczniom o sytuacji Polaków w Buriacji, będących potomkami tych wywiezionych w głąb Rosji.

  Gimnazjaliści ze Stryszawy, Lachowic i Krzeszowa wysłuchali tradycyjnych pieśni buriackich oraz polskich ludowych piosenek. Koncert zakończył się wspólnym tańcem na boisku szkolnym. Warto napomknąć, iż grupa Buriacji już kilkakrotnie odwiedziła nasz powiat a od 2 lat przyjeżdża właśnie do Stryszawy.

 • Samorząd Uczniowski w „ENERGYLANDII”

  18.10.2015

  Członkowie Samorządu Uczniowskiego, w nagrodę za swój trud, wzięli udział w wycieczce do „ENERGYLANDII”. Wycieczka ta była kolejną ciekawą przygodą dla uczniów z naszego Gimnazjum. 18 października o godzinie 10.00 wyruszyliśmy autokarem do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze.


  Z wielką przyjemnością zwiedzaliśmy wszystkie strefy, jednak najbardziej przypadła nam do gustu strefa ekstremalna i zaliczane do niej roller coastery ☺ Niektórzy z nas kilkakrotnie odważyli się wsiąść do najbardziej ekstremalnego „Mayana”, który daje identyczne odczucia jak w czasie zwrotów myśliwcem F16. Już sama wysokość tej konstrukcji - odpowiednik dachu dziesięciopiętrowego wieżowca, sięgająca ponad 33 metrów - wprawiała o zawrót głowy! Inne niezapomniane atrakcje parku to roller coaster Dragon, urządzenia: Space Gun, Tsunami, czy Apocalipto. Osoby o słabszej wytrzymałości nerwowej mogły pójść na seans kinowy w 7D, czy też do strefy familijnej, gdzie było mnóstwo innych atrakcji.  Między atrakcjami korzystaliśmy z dobrze wyposażonych punktów gastronomicznych. Późnym popołudniem, gdy już przekraczaliśmy bramę parku, żegnając się z Energylandią, do naszych uszu dobiegły dźwięki piosenki o tym miejscu, które towarzyszyły nam już przez całą podróż powrotną do domu ☺

 • Małopolska Noc Naukowców

  25 września niektórzy uczniowie naszego Gimnazjum mieli niesamowitą okazję poczucia się jak prawdziwi naukowcy, uczestnicząc w dziewiątej już Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie.

  Wyruszyliśmy z szerokimi uśmiechami, pełni zapału i chęci do nauki.
  W Krakowie rozeszliśmy się po różnych uniwersytetach i uczelniach. Odwiedziliśmy m.in Uniwersytet Jagielloński oraz Instytut Nauk Geologicznych PAN.
  Bawiliśmy się wspaniale. Zarówno doswiadczenia, jak i różnego rodzaju ciekawostki i prezentacje zrobiły na nas ogromne wrażenie.
  Z zainteresowaniem przysłuchiwaliśmy sie naukowcom i profesorom, którzy w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób starali się przybliżyć nam otaczający nas świat. Uzyskaliśmy odpowiedzi na wiele dręczących nas pytań, a także niejednokrotnie mieliśmy okazję ,,zabłysnąć'' w dziedzinie Biologii, Geografii, Fizyki, Matematyki i Chemii.
  Już nie możemy się doczekać takiego wyjazdu za rok.   Zdjęcia z wycieczki w albumie fotograficznym.

 • Raport z ewaluacji w gimnazjum

  24.09.2015

  Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnetrznej przeprowadzonej w szkole przez wizytatorów
  do spraw ewaluacji.

  >>>>>  Pełny raport.  <<<<<

 • IV Dzień Regionalny w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

  25.09.2015

  25 września 2015 w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie odbył się  już IV Dzień Regionalny. Zamiast mundurków gimnazjaliści nosili elementy stroju podbabiogórskiego: korale, chusty, kapelusze i ciupagi.  Na początku święta  uczniowie klasy III b, II c i Koła Teatralnego zaprezentowali przedstawienie o stryszawskich zabawkach ludowych oraz zabawne scenki w lokalnej gwarze. Obdarzeni mocnym góralskim głosem śpiewali ludowe piosenki.

  Następnie wzięli udział w prelekcji przedstawiciela Babiogórskiego Parku Narodowego dr Tomasza Pasierbka.  Wykład okraszony był prezentacją multimedialną o Królowej Beskidów – Babiej Górze.

  Odbył się także konkurs plastyczny na najlepiej pomalowanego ptaszka stryszawskiego. Jury (twórcy stryszawscy) przyznało trzy miejsca finałowe i cztery wyróżnienia.

  W centralnej części dnia odbyły się warsztaty z zaproszonymi twórcami ludowymi, zwiedzanie szkolnej Izby Regionalnej, wystawy zdjęć obrazów Władysława Fronta, wypożyczonej z GOK w Stryszawie oraz warsztaty taneczne. W tym roku nasze zaproszenie przyjęli: państwo Ludwika i Władysław Klimasarowie (ptaszki stryszawskie), pani Weronika Targosz (bibułkarstwo), państwo Gałuszkowie (zabawki z siana), pani Danuta Zener  i Danuta Sałaciak (ptaszki stryszawskie)oraz pan Krzysztof Balcer (rzeźba ludowa).

  Po warsztatach wszyscy uczniowie i zaproszeni goście posilili się pysznym żurkiem stryszawskim.

  Na koniec muzyczna uczta. Występowali absolwenci naszego gimnazjum, Kapela Ludowa działająca przy GOK w Stryszawie oraz zespół Mała Ziemia Suska.

  W tym dniu nie było typowych lekcji, ale uczniowie gimnazjum na pewno wiele się nauczyli o naszej Małej Ojczyźnie.

 • Sala gimnastyczna po remoncie.

  Witamy nowych i obecnych gimnazjalistów w nowym roku szkolnym. Mamy salę gimnastyczną po gruntownym remoncie i apelujemy, że obowiązujące obuwie sportowe to halówki, które nie  pozostawiają śladów na podłodze.

  Przy zakupie butów sportowych proszę się upewnić, czy podeszwa jest typu "non marking".

   

 • Spotkanie z Rodzicami

  Pierwsze spotkanie z Rodzicami dotyczące organizacji roku szkolnego 2015/2016 odbedzie się
  o godzinie 15:30 15 września 2015 (wtorek).

  Plan spotkania:

  1. Spotkanie z p. Dyrektor na świetlicy szkolnej.
  2. Spotkanie z wychowawcami klas.
 • Klasy I w roku szkolnym 2015/16

  10.07.2015

  Uczniowie, którzy nie złożyli 1 zdjęcia podczas składania dokumentów, proszeni są o dostarczenie go w najbliższym czasie do szkoły. 

  Lista uczniów klas I z podziałem na oddziały A, B, C