Izba Regionalna

Żeby nie zapomnieć

Dnia 13 paźniernika 2003 roku w naszym gimnazjum

odbyło się oficjalne otwarcie Izby Regionalnej.

Kroniki szkoły prowadzone od 1896 roku, stare fotografie, dokumenty, stroje ludowe, sprzęty pamiętające początek XX wieku, a także sylwetki osób niezwykłych, związanych ze Stryszawą, które swoją twórczością wpisały się na listę poetów i malarzy.

To wszystko udało się zgromadzić gimnazjalistom ze Stryszawy, którzy w szkolnych murach utworzyli Izbę Regionalną. Gromadzenie eksponatów, ich przygotowanie, opisanie i ułożenie zajęło gimnazjalistom rok.

Eksponaty znajdujące się w Izbie Regionalnej obok historii szkoły opowiadają dzieje Stryszawy,a także jak dawniej żyli jej mieszkańcy, jakimi sprzętami posługiwali się.

Opiekunem Izby Regionalnej jest pani mgr Małgorzata Kłapyta i pani mgr Maria Jończyk.

Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.