w roku 2011 następny...... II Memoriał Pro Memoria III Memoriał Osiągnięcia sportowe 2017/2018

Osiągnięcia Sportowe

w roku 2011 następny......

 I Memoriał im. Zdzisława Najdera.

 

Dnia 31 maja 2010 roku odbył się pierwszy Memoriał im. Zdzisława Najdera., byłego Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Stryszawie. Zawody odbyły się na terenie stryszawskiego gimnazjum. Głównym organizatorem i pomysłodawcą był mgr Rafał Kukla, nauczyciel wychowania fizycznego.

Memoriał składał się z trzech konkurencji: pchnięcie kulą, bieg na 60 m i skok w dal. Wzięli w nim udział poszczególni przedstawiciele różnych szkół gimnazjalnych , między innymi : z Zawoi, Lachowic, Krzeszowa i Stryszawy. Mieliśmy również zaszczyt gościć Wójta Gminy Stryszawa, Przewodniczącego Rady Gminy Stryszawa oraz inne ważne osobistości. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem życiorysu śp. Zdzisława Najdera, następnie głos zabrała jego żona pani Barbara Najder.

Wszystko przebiegało według planu, pogoda dopisywała.

Gdy już każdy zaliczył wszystkie konkurencje nadszedł czas na zliczenie punktów i ogłoszenie zwycięzców. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła przedstawicielka Gimnajzum nr 1 w Stryszawie Anna Biłka, a w kategorii chłopców: Piotr Gancarz, również uczeń stryszawskiego gimnazjum.

 Za rok kolejny II Memoriał im. Zdzisława Najdera - zapraszamy.

Zdjęcia z przebiegu uroczystości znajdują się w albumie fotograficznym.