Uroczystości Szkolne

2015-03-20 III Festiwal Gier Logicznych w Stryszawie

20 marca 2015 r.

–  ten dzień na długo zagości w pamięci gimnazjalistów ze Stryszawy. Pierwszy dzień wiosny to  specyficzny czas. Można się wiele nauczyć bez tradycyjnych lekcji. Matematycy z naszej szkoły przygotowali układanki: Pendomino, Puzzle F, kostka Rubika i różne zagadki np. Koza, wilk i kapusta. Jednocześnie można było wziąć udział w  grze karcianej (set), Farmer i Scrabble. Dla chętnych matematyczne „Bingo”. Uczniowie dobierali się w pary i walczyli o największą ilość punktów. Zwycięską parą okazały się uczennice III klasy: Małgorzata Wróbel i Patrycja Pietrusa. Drugie miejsce zajęły Marta Szewczyk i Aleksandra  Chrząszcz a na trzeciej pozycji uplasowały się Bernadeta Gruca i Adrianna Siwik.

W przerwie gier sama natura zafundowała nam fascynujący spektakl. Tego dnia miało miejsce częściowe zaćmienie słońca, które wszyscy mogli obserwować na bezchmurnym niebie pod czujnym okiem nauczyciela.

Na koniec „żywa” lekcja fizyki. Zaproszeni fizycy ze Świnnej z pokazem „Turbo próżnia”.