INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW Odświeżacze dla maluchów Dzień Przedszkolaka Spotkanie z Ratownikiem Medycznym Ogólnopolski dzień Głośniego Czytania Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki w Urzędzie Pocztowym. Piękna Nasza Polska Cała... Piękna Nasza Polska Cała - podsumowanie Szkoła w zdrowej atmosferze Mikołajkowa wycieczka Spotkanie z górnikami... Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami Konkurs,, Moja mała Ojczyzna" Materiały do nauki zdalnej dla uczniów kl.0 Materiały do nauki zdalnej dla grupy młodszej

Piękna Nasza Polska Cała...

Oddziały przedszkolne, a także klasy I-III biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, który  jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego objęło projekt swym honorowym patronatem.
       Temat, jakże ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
     W trakcie projektu uczniowie będą  poznawać historię państwa polskiego i symboli narodowych, tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z Polski.  Ponadto ważnym aspektem będą poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.
        Szkolnymi koordynatorami projektu są panie mgr Aleksandra Spyrka oraz mgr Małgorzata Smolik. Realizacja poszczególnych zadań projektu wkrótce.