Zdobywamy szczyty... Spotkanie z historią w Suchej Beskidzkiej Warsztaty literackie Jesień jest piękna... Od kropki się zaczęło... W Babiogórskim Parku... XV Rajd im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Noc Naukowców Przedstawienie bajkowe dla przedszkolaków 2018 Biwak klas 1-3 Europejski Tydzień Kodowania Pożegnanie jesieni... Wyniki dyktanda... Trzymaj formę... Lekcja historii w klasie 5. Ślubowanie klas pierwszych. ,, Mazurek Dąbrowskiego"rozbrzmiewał radośnie. Robotyka dla smyka Zbiórka żywności Wycieczka klas 1-3 Betlejemskie Światło Pokoju... Spotkanie ze Świętym Mikołajem Apel Bezpieczne Ferie

XV Rajd im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Dnia 17.09.2018r. odbył się 15 Rajd im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, upamiętniający sowiecką agresję na Polskę we wrześniu 1939 r, a ponadto w tym roku 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
O godzinie 8:00 przyjechał po nas autobus, który podwiózł nas na Siwcówkę, gdzie przed rozpoczęciem zabawy zwiedziliśmy klasztor zakonu  Sióstr Zmartwychwstanek i izbę pamięci Prymasa Wyszyńskiego. Zaraz potem, podzieleni na grupy, wyruszyliśmy w drogę wskazanym szlakiem. W trakcie wycieczki na Jałowiec spotykaliśmy harcerzy, którzy sprawdzali, co wiemy na temat poszczególnych postaci, które przysłużyły się naszej lokalnej społeczności.Nasza wiedza była punktowana, od ilości zdobytych punktów zależała nasza nagroda. W momencie, gdy dotarliśmy na szczyt Jałowca (1111m n.p.m.), każdy z nas otrzymał poczęstunek, oraz czas na odpoczynek. Następnie odbyło się rozdanie nagród: 1 miejsce zajęli uczniowie z liceum im. W. Witos, 2 miejsce grupa dziewcząt z klasy 3c naszego gimnazjum, 3 miejsce -  Szkoła Podstawowa nr. 2 w Stryszawie.
Po rozdaniu nagród pomodliliśmy się, a następnie wzięliśmy udział w rekonstrukcji bitwy żołnierzy sowieckich z polskimi partyzantami.
Po pełnym emocji dniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pełni wrażeń dotarliśmy do domu dopiero po godzinie 16.00.

Natalia Pawlica i Joanna Targosz
                                                                                                          klasa III C