Uroczystości Szkolne

2010-03-21 Czar par

CZAR PAR 2010

Cyklicznie co roku z okazji pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbywa się konkurs ,,Matematyczno - Przyrodniczy Czar Par". Wcześniej zapisane pary biorą udział w wyznaczonych dla nich konkurencjach.

Trzeba wykazać się umiejętnościami i wiadomościami z różnych przedmiotów, a przede wszystkim inteligencją przy konkurencjach matematycznych.

Wszystkie konkurencje są na czas.

Uczestnicy starają się zaprezentować jak najlepiej. Pomysł konkursu zrodził się podczas

IX zjazdu Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki w Grudziądzu. Konkurs angażuje wszystkich chętnych uczniów naszego Gimnazjum. Przeważająca  część walczy o nagrodę główna, pozostali są sędziami i porządkowymi. Uczniów biorący udział jest 150: około 50 par, 35 sędziów i 15 porządkowych. Każda osoba biorąca udział w konkursie jest nagrodzona. Organizatorzy zjednują dla swojego projektu dużo sponsorów: firmy prywatne, wydawnictwa szkolne, drukarnie i itp. Wraz z konkursem odbywają się zajęcia w pracowni origami. Wszystkie matematyczki Gimnazjum nr 1 w Stryszawie są organizatorkami konkursu pani mgr Iwona Kłapyta, pani mgr W.Spyrka i pani mgr E. Spyrka.