Uroczystości Szkolne

2011-04-16 Święto Patrona Szkoły

Oj, się działo w stryszawskim gimnazjum

Dnia 16 kwietnia tego roku w Gimnazjum nr1 w Stryszawie odbyło się
Święto Patrona – Tadeusza Kościuszki.

W obchodach uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele, jak również mieszkańcy Stryszawy.

Uroczyste rozpoczęcie ogłosiła Czesława Dyduch- dyrektor szkoły. Nastąpiło przywitanie wszystkich przybyłych gości i przedstawienie przebiegu dnia. Następnie każda klasa prezentowała swoje umiejętności teatralne. Odgrywane były scenki z różnych znanych utworów, np : „Romeo i Julia” -Szekspira, „Dziady”- A. Mickiewicza czy „Świętoszek”- Moliera. Po każdej scence rozbrzmiewały gromkie brawa. Po scenkach była przerwa. Na Sali gimnastycznej można było zjeść coś słodkiego, wziąć udział w loterii (każdy los wygrywał), pooglądać wystawę prac uczniowskich i zdjęć, zakupić gimzetkę. Na zewnątrz znajdowało się coś dla najmłodszych. Dmuchana zjeżdżalnia robiła furorę zarówno wśród dzieci jak i młodzieży, a nawet dorośli dobrze się na niej bawili. Później w auli rozpoczął się pokaz talentów. Najpierw zaśpiewano kilka piosenek. Następnie na scenę wszedł Adrian tańczący breakdance.

Publika nareszcie ożyła! Rozległy się oklaski. Rozbrzmiewały kolejne utwory. Na samym końcu pokazu zaprezentowała się czteroosobowa grupa z kl. 2a tańcząca twista. Na twarzach zgromadzonych pojawiały się uśmiechy i zadowolenie. Publiczność zaczęła klaskać w rytm muzyki. Wszyscy świetnie się bawili. Ostatnim punktem programu były zawody sportowe o puchar dyrektora szkoły. W różnych konkurencjach zmagały się dwuosobowe drużyny (rodzic + gimnazjalista).

Ostatecznie zwyciężył Maciej Targosz z klasy 2 B wraz ze swoim tatą.

Myślę, że Święto Patrona w naszym gimnazjum można uznać za bardzo udane.

Mam nadzieję ,że w przyszłym roku taka impreza jeszcze się powtórzy.

Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.