Uroczystości Szkolne

2012-09-27 III Dzień Regionalny

Dnia 27 września 2012 roku w Gimnazjum nr 1 w Stryszawie odbył się III w historii szkoły „Dzień Regionalny”. Pierwszym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez uczestników Kółka Teatralnego . Ukazana w nim była historia Stryszawy to jest budowa kościoła oraz początki stryszawskiej kultury i tradycji. Następnie odbył się wykład na temat Babiej Góry. Zawarte w nim były informacje o występujących gatunkach fauny i flory a także o Babiogórskim Parku Narodowym. Później wszyscy udali się do klas na warsztaty prowadzone przez twórców ludowych. Każda klasa coś wykonywała między innymi malowaliśmy drewniane zabawki, robiliśmy kwiatki z bibuły, zabawki z siana , a jeszcze inni uczyli się  tańców ludowych, następnie była krótka przerwa w czasie której, mogliśmy spróbować pysznego żurku po Stryszawsku.
Po posiłku odbył się występ zespołu „Mała Ziemia Suska” który prezentował ludowe tańce i przyśpiewki. Ostatnim punktem było omówienie strojów ludowych regionu Podbabiogórze. Z pewnością dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących tradycyjnych strojów.

Dzień Regionalny zakończył się około godz. 12.45 i wszyscy wróciliśmy szczęśliwi do domów.

Redakcja:

Ola Stawarz & Marcin Koczot