Uroczystości Szkolne

                                          V Święto Regionalne w Stryszawie

                  Już po raz piąty w  odbyło się  w naszej szkole Święto Regionalne. Organizacją święta zajęły się: mgr Maria Jończyk i mgr Małgorzata Kłapyta przy czynnej pomocy wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Zamiast tornistrów z książkami uczniowie założyli elementy strojów podbabiogórskich i przyszli uśmiechnięci na zajęcia z… regionalizmu.

                  Najpierw zobaczyli prezentację multimedialną o poprzednich świętach, następnie obejrzeli Legendę o powstaniu Babiej Góry, wysłuchali wykładu o stroju podbabiogórskim i zobaczyli film o Babiej Górze. Głównym punktem programu było spotkanie z twórcami ludowymi. Swoją obecnością zaszczycili Stryszawę: Ludwika i Władysław Klimasarowie (zabawkarstwo), Weronika Targosz i Zofia Kucia (bibułkarstwo), Anna Koziana (haft), Józef Lasik (rzeźba) oraz Janusz i Danuta Gałuszkowie (zabawki z siana).  Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach i prelekcjach Babiogórskiego Parku Narodowego oraz malowali ptaszki stryszawskie z instruktorami z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie. Na koniec odwiedzili mobilną wystawę obrazów malarza ze Stryszawy Władysława Fronta oraz szkolną Izbę Regionalną. 

Dzień zakończył się występem zespołu ludowego, rozstrzygnięciem konkursu na najładniej pomalowanego ptaszka stryszawskiego oraz pysznym żurkiem po stryszawsku.

Galeria zdjęć