INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW Odświeżacze dla maluchów Dzień Przedszkolaka Spotkanie z Ratownikiem Medycznym Ogólnopolski dzień Głośniego Czytania Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki w Urzędzie Pocztowym. Piękna Nasza Polska Cała... Piękna Nasza Polska Cała - podsumowanie Szkoła w zdrowej atmosferze Mikołajkowa wycieczka Spotkanie z górnikami... Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami Konkurs,, Moja mała Ojczyzna" Materiały do nauki zdalnej dla uczniów kl.0 Materiały do nauki zdalnej dla grupy młodszej

Miś Ratownik’’ - SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia  7 września w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w naszym przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego Panią Magdalenę Bury.
Pani Magda przeprowadziła warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.
Dzieci dowiedziały się jak wygląda strój ratownika medycznego i czym zajmuję się taka osoba, co powinna zawierać apteczka medyczna, jak używać bandaży i plastrów.
Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, poznały numery telefonów ratunkowych, dowiedziały się kiedy wezwać pomoc  oraz w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką.
Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia z „Misiem Ratownikiem”.
W ramach zajęć przedszkolaki uczyły się w jaki sposób tamować krwotoki i opatrywać rany.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało ODZNAKĘ DZIELNEGO MAŁEGO RATOWNIKA.

K.B.

PRZEDSZKOLAKI BARDZO DZIĘKUJĄ ZA WIZYTĘ!