Nawigacja

Aktualności

Wtorek 23.01.2018

Harmonogram dzwonków na lekcje i przerwy

 1.  7.35 – 8.20
 2.  8.30 – 9.15
 3.  9.20 – 10.05
 4.  10.10 – 10.55 - ZUPA
 5.  11.05 – 11.50 – II danie
 6.  12.05 – 12.50
 7.  12.55 – 13.40
 8.  13.45 – 14.30

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018, które zapewnia szkoła (oprócz podręczników do języka niemieckiego dla klas IV-VI oraz religii):

 1. Wykaz podręczników dla klas I-III szkoły podstawowej dostępny jest tutaj
 2. Wykaz podręczników dla klas IV-VII szkoły podstawowej dostępny jest tutaj
 3. Wykaz podręczników dla klas II gimnazjum dostępny jest tutaj
 4. Wykaz podręczników dla klas III gimnazjum dostępny jest tutaj

Rodzice we własnym zakresie zakupują z wykazów tylko podręczniki i ćwiczenia do języka niemieckiego dla klas IV, V i VI szkoły podstawowej, do nauki religii we wszystkich klasach oraz tylko ćwiczenia do języka polskiego dla klasy V – „Wyspy szczęśliwe. Zeszyt ćwiczeń z wiadomościami do kształcenia językowego cz.1 i 2”, wyd. WIKING oraz ćwiczenia dla klasy VI - „Wyspy szczęśliwe. Zeszyt ćwiczeń z wiadomościami do kształcenia językowego cz.1 i 2”, wyd. WIKING.

Szkolne Centrum Informacji i Kariery

 1. Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”
 2. W celu zakwalifikowania do projektu niezbędne jest dostarczenie w terminie rekrutacji następujących dokumentów:
  Formularz zgłoszenia – załącznik nr 1

 3. Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie dostępna będzie u prowadzącego Spinkę. Na tablicy ogłoszeń w siedzibie danej szkoły zostanie umieszczona informacja o zakończeniu procesu rekrutacji i miejscu gdzie można uzyskać informacje– zał. nr 2 do niniejszego Regulaminu.

 4. Osoby zakwalifikowane do projektu w momencie rozpoczęcia udziału w pierwszej formie wsparcia/ zajęciach dostarczają podpisane i wypełnione następujące dokumenty:
  a. Deklarację o uczestnictwie w projekcie – załącznik nr 3.
  b. Oświadczenie uczestnika projektu (o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych) – załącznik nr 4.
  c. Wypełniony formularz: Zakres danych osobowych do systemu SL 2014 – załącznik nr 5.

 5. § 6 regulaminu  - Warunki udziału w projekcie

  1. Warunkiem ukończenia zajęć i uzyskania zaświadczenia jest:
  a. złożenie podpisanych i poprawnie wypełnionych dokumentów, o których mowa w § 5 ust. 1 oraz ust. 9 niniejszego Regulaminu.
  b. uczestnictwo w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego
  c. przygotowanie wspólnie z doradcą Indywidualnego Planu Działania
  2. Warunkiem udziału uczestnika w projekcie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie jego danych osobowych do celów związanych z przeprowadzeniem rekrutacji. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek odmowa ich podania skutkuje niemożliwością uczestnictwa w projekcie.

Nowy rok szkolny 2017/2018

Nowym obwodem Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego jest część Stryszawy od nr 313 do numeru 787.

Wnioski obowiązujące przy zapisie uczniów w roku szkolnym 2017/2018 (do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej) lub potwierdzenie realizacji obowiązku szkolnego dzieci od klasy IV.

Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać u dyrektorów :

Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie tel.: 33 8747593
Gimnazjum nr 1 w Stryszawie tel.: 33 8747008

PODRĘCZNIKI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 • 21.11.2017

  Alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny.

  Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia i oryginalne ujęcia wideo. Swoją duszę zaprzedał górom w północnym Pakistanie i tadżyckim Pamirze, które odkrywał podczas 4-letniej podróży lądowej przez Azję i Australię.

  Od wielu lat zaangażowany w aktywizację polskiego środowiska podróżniczego. Założyciel i obecnie współautor najstarszego, aktywnego bloga podróżniczego w Polsce – LosWiaheros.pl. Nominowany do Travelerów 2010 i Kolosów 2013. Zwycięzca konkursu Blog Roku w kategorii Podróże i Szeroki Świat w 2007 roku. Zawodowo licencjonowany pilot drona w firmie CrazyCopter.pl specjalizującej się w fotografii lotniczej i wideo z drona.

 • 10.11.2017

  10 listopada 2017r.  w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę klasa II b pod opieką wychowawczyni mgr Małgorzaty Kłapyty zaprezentowała uczniom naszej szkoły program poetycko-teatralno-muzyczny. W apelu wykorzystano fragmenty „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza, „Gawędy o miłości do ziemi Ojczystej” Wisławy Szymborskiej oraz wiersze Staffa, Słonimskiego i Żuławskiego.

  Na zakończenie pani mgr Dorota Bury zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania patriotycznych piosenek.

 • W październiku w Gimnazjum nr1 w Stryszawie przebywali goście z Narodowo-Kulturowej Autonomii Polaków miasta Ułan-Ude „Nadzieja”  – Republika Buriacji (Syberia).

     Spotkali się z dziećmi i nauczycielami naszej szkoły. Przybyli do nas znad jeziora Bajkał. Pokazali wszystkim jak żyją na co dzień. Zaprezentowali również swoje  stroje i tańce regionalne. 

  Zdjęcia z występu w galerii.

 • 13.10.2017

  Klasa IV b z wychowawcą mgr Natalią Winiarską-Boike przygotowała tegoroczny apel z okazji święta szkoły.
  Uczniowie recytowali, grali na wielu instrumentach, śpiewali i składali życzenia pracownikom szkoły oraz zaproszonym nauczycielom będącym na emeryturze.

 • Harmonogram zajęć „Zostań inżynierem – Miej pracę”