Materiały

  • Akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci."

    Samorzad uczniowski zaprasza do akcji ekologicznej
    "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci."
    Zbiórka elektro-sprzętu odbędzie się w dniach 11 do 13 grudnia 2023 roku na terenie szkoły w oznakowanym miejscu. (wejście boczne przy sali gimnastycznej pod schodami od strony kościoła)
    BIORĄC UDZIAŁ W AKCJI WSPIERASZ NASZA SZKOŁĘ.
    W zamian za zebrany sprzęt szkola otrzyma nagrody rzeczowe.

  • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  • Świąteczne Kartki dobroczynne rozprowadzone w naszej szkole!!!

  • Dnia 19 listopada 2023 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.

    Statystyki mówią, że w 2021 roku ponad 11 tysięcy dzieci padło ofiarą przemocy domowej.
    Liczba ta jest ogromna, a to i tak jedynie dane oficjalne mówiące o przypadkach, które zostały zgłoszone stosownym służbom.
    Istnieje jednak bardzo duża grupa dzieci doświadczających przemocy, których sytuacja nigdy nie ujrzy światła dziennego.
    W tym miejscu warto wspomnieć o fakcie, iż stosowanie jakiejkolwiek formy przemocy wobec dzieci jest karalne.
    Przemoc rodzi przemoc.             Przemoc uczy kłamstwa.                     Bicie niszczy relacje.
    Uczniowie naszej szkoły na lekcjach wychowawczych wykonali plakaty pt. „Zapobieganie Przemocy Wobec Dzieci”
    WIĘCEJ CENNYCH INFORMACJI W ZAKŁADCE PEDAGOG/PSYCHOLOG
    J.Ponikiewska, K.Zadora, M.Łopatka

  • Zbiórka dla Przytuliska Ojców Albertynów w Krakowie

    Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę produktów żywnościowych, środków czystości i higieny osobistej dla ubogich i bezdomnych z Przytuliska Ojców Albertynów w Krakowie. Przytulisko codziennie zapewnia dach nad głową 80 osobom i wydaje 180 posiłków.
    Zbiórka potrwa do piątku 24 listopada. Na parterze obok automatu z napojami znajdować się bedzie pojemnik, do którego można będzie wkładać przyniesione produkty. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbióce.

  • Spotkanie ze sztuką teatralną...

    W dniu 20 listopada uczniowie klasy I a, I b, 2 a, 2 b udali się do kina w Suchej Beskidzkiej, aby wziąć  udział w spektaklu teatralnym pt. ,,Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Podczas spektaklu dzieci poznały legendy związane z najbardziej znanymi polskimi miastami. Wraz z chłopcem Bolkiem i dziadkiem Kazimierzem przeniosły się za sprawą czarodziejskiego lustra, w dawne czasy. Odwiedzając Poznań, Kraków, Warszawę i Toruń. 

  • Warsztaty klas 1 - 3.

    W piątek 17 listopada uczniowie klas 1 - 3 pod nadzorem, ale samodzielnie, krok po kroku wykonywali z drewnianych elementów karmniki dla ptaków.  Po wykonaniu swojej pracy wysłuchali prelekcji  pt.,, Jak pomóc ptakom przetrwać zimę ". Wykonane z wielkim zaangażowaniem karmniki zabrali do domu.

    Wychowawcy klas 1 - 3.

  • JUŻ ZA NAMI KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU,, JUŻ PŁYWAM "

    Uczniowie klasy 3 brali udział w programie nauki pływania,,JUŻ PŁYWAM". W czasie 10 lekcji pilnie trenowali pod okiem instruktora- ratownika p. Macieja Świerkosza. 

  • Wyjazd klas ósmych do Auschwitz - Birkenau i Pszczyny

    W dniu 8.11.2023 klasy ósme zwiedziły były nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz - Birkenau. Obóz ten stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Pamięć nie jest dana raz na zawsze w chwili, gdy odchodzą naoczni świadkowie i ocaleni, musimy wspólnie starać się ją budować na tym co nam pozostaje. Dlatego odbyła się ta wycieczka. Aby zrozumieć współczesny świat należy poznać historię niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. W ciągu 5 lat istnienia zginęło tam, jak szacują historycy, od 1 do 1,5 miliona ludzi. Wśród nich większość, czyli około 1,3 mln stanowili Żydzi. Drugą pod względem liczebnym grupa byli Polacy, około 100 tysięcy.

    W drugiej części wycieczki uczniowie odwiedzili zamek w Pszczynie, którego początki sięgają I połowy XV wieku. Przechodził on bowiem przez wielu właścicieli. W 1850 roku. pałac otrzymał Hans Heinrich X von Pless. Obecnie w Monachium mieszka Bolko, szósty książę von Pless, hrabia von Hochberg. W latach 1914 - 1917 zamek pszczyński stał się siedzibą sztabu wojsk niemieckich. W 1946 roku otwarto dla publiczności wnętrza zamku. Początkowo bardzo skromne, ale z czasem osiągnęły imponujące rozmiary. Na koniec, jak zwykle, odwiedziliśmy Mc Donalds'a, aby nieco się posilić. Wycieczka, choć bardzo wyczerpująca, to udana, dającą wiele wrażeń i wiedzy.

    Grażyna Kepa i Iwona Skowron

  • VIII Gminny Dzień Patriotyzmu

    7 listopada odbył się Gminny Dzień Patriotyzmu. Uroczystość rozpoczęła się Konkursem Pieśni Patriotycznej, następnie uczniowie prezentowali swoje prace plastyczne związane z powstaniem styczniowym, a na koniec rywalizowali w konkursie wiedzy.
    W Konkursie Pieśni Patriotycznej  
    Anna Pochopień z klasy VI b zajęła I miejsce
    Anna Wajdzik z klasy VII zajęła III miejsce
    Wyróżnienia:
    Daria Surzyn z klasy VI a
    Małgorzata Starosta z klasy VI a
    Zofia Starosta z klasy VI a
    Tomasz Bury z klasy V
    Prace plastyczne prezentowała Anastazja Wichrowska z klasy VI b i Magdalena Pochopień
    z klasy VIII a.
    W konkursie wiedzy o powstaniu styczniowym brało udział 17 uczniów.
    Naszą szkołę reprezentowała: Natalia Czerny z klasy VIII b, Małgorzata Mentel z klasy VIII a
    i Magdalena Pochopień z klasy VIII a.
    Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Nagrodą dla uczestników jest wyjazd do Tyńca
    i zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, a także wyjazd do kina 22 listopada.
    Gratulujemy! 

  • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    Klasa piąta przygotowała apel z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość była poświęcona Ojczyźnie i walce o jej wolność. Oddano szacunek symbolom narodowym i wszystykim Polakom. Tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

  • Ślubowanie klas pierwszych...

    W naszej szkole 27 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.  Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Pierwszoklasiści  otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez Rodziców oraz  dyplomy i  legitymacje od dyrekcji szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                                            Wychowawcy klas pierwszych..

  • Targi Książki 2023

    Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w MIędzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Spacerowali między stoiskami z różnymi wydawnictwami przeglądając ich ofertę. Mieli okazję również porozmawiać z autorami książek. Przekonali sie jak wiele osób jest zainteresowanych ksiażką i sami również wrócili do domu nawet z kilkoma egzemplarzami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy okazali się być bardzo zdyscyplinowani dzięki czemu wyjazd przebiegł sprawnie i w przyjemnej atmosferze.

  • Wycieczka do Tyńca i Krakowa

    23 października klasy V i VIa pojechały na wycieczkę do Tyńca, gdzie zwiedzały Muzeum w Opactwie Benedyktynów oraz uczestniczyły w warsztatach na których poznawali życie mnichów oraz wygląd i znaczenie klasztorów od średniowiecza po dzień dzisiejszy.
    Nastepnym punktem programu był wyjazd do Krakowa do Muzeum gier z lat 80 i 90. Muzeum przedstawia historię ewolucji i rozwoju gier arcade na przestrzeni lat. Wszyscy świetnie się bawili i zadowoleni wrócili do domu.

  • XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II

    23 października 2023 roku odbył się w Krzeszowie XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły z klasy 7: Amelia Pochopien, Lena Kłapyta, Anna Wajdzik. Choć bez podium, to i tak gratulujemy zdobytej wiedzy o Wielkim Rodaku

  • BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - WIZYTA POLICJANTA

    4 października przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Dzieci chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Przedszkolaki wspólnie zagrały w stworzoną przez policjanta grę pamięciową, typu „memory”, uczącą zasad bezpieczeństwa. Dzięki grze bez problemu przyswoiły niezbędne zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. K.Barcik

  • Święto Edukacji Narodowej

    13 października klasa 4 zaprosiła całą społeczność szkolną na CASTING do NIEBA... W krótkim skeczu uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud i wysiłek wkładany codziennie w ich edukację i wychowanie. Życzyli cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom zrodziła wiele szlachetnych owoców.

  • Dzień Przedszkolaka

    20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Dziś kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia główną atrakcją dla dzieci był dmuchany Zamek. Dzieci w tym dniu uczestniczyły w zawodach sportowych m. in. Skakanie w worku, bieg slalomem oraz rzucanie do celu. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Życzymy wszystkim Przedszkolakom samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają!

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przedszkolaki z grupy starszaków zaprosiły do wspólnego czytania rodziców. Tym razem Pani Anita, mama Zuzi czytała dzieciom bajki. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści i z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Bardzo dziękujemy mamie Zuzi za zaangażowanie, współpracę oraz poświęcony czas. K.Barcik

     

  • Nauka zachwyca, zadziwia i fascynuje - 17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców

    W ostatni piątek września nie mogło nas zabraknąć na Małopolskiej Nocy Naukowców. Krakowskie uczelnie otworzyły swoje laboratoria i sale wykładowe i uczniowie starszych klas mogli przeżyć niezapomnianą przygodę odkrywając świat nauki. Skorzystaliśmy z oferty Politechniki Krakowskiej, uczestnicząc w niesamowitych eksperymentach z chemii, był ogień, dym i wybuchy. Jedna z grup badała twardość i pH wody, uczyli się robić proste mydelka. W laboratorium nanocząsteczek zobaczyli świecące w ciemności kwiaty nasączone fluorescencyjnymi sokami. W innym laboratorium uczniowie spieniali poliuretany, czyli tworzyli izolacyjne pianki o bajecznych kolorach i ksztaltach. Inni uczniowie na Akademii Górniczo-Hutniczej dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o planetach, uczestnicząc w wykładzie i doświadczeniach pt. „Chemia planet”. Okazało się także, że druk 3D wkracza do życia codziennego i dzięki niemu wkrótce przygotujemy sobie posiłek. Obejrzeliśmy wystawę mikrofotografii - duże powiększenia materiałów codziennego użytku. W naszej pamięci pozostanie też pokaz „Zobaczyć dźwięk”, muzykę podziwialiśmy dzięki płomieniom na rurze Rubensa i odwiedziliśmy najcichsze miejsce w Polsce, czyli komorę bezechową. Wróciliśmy bardzo późno, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Dziękujemy panu Rafałowi Lasek, wójtowi naszej gminy za to, że bezpłatnie udostępnił autobus.

strona: